„Na Śnieżniku”

Nazwa: Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”
Sudety Wschodnie

Adres: 57-514 Międzygórze
Telefon: 74 813 51 30
http://www.schroniskonasniezniku.pl

Położone jest w jednej z najładniejszych partii Sudetów, na wysokości 1218 m n.p.m. na hali pod wierzchołkiem Śnieżnika, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok. 30 min. drogi od schroniska, na szczycie Śnieżnika znajduje się punkt widokowy. Wspaniały widok roztacza się nie tylko na Kotlinę Kłodzką i otaczające ją pasma górskie, ale także znaczną część czeskich Sudetów z kopułą Pradziada (1429 m n.p.m.), a przy dobrej widoczności Karkonoszy ze Śnieżką i dużych połaci Niziny Śląskiej.

Wznoszący się 1425 m. n.p.m. Śnieżnik, to najwyższy szczyt ziemi kłodzkiej i Sudetów Wschodnich, znany głównie z długotrwałej pokrywy śnieżnej. Dojście z Międzygórza szlakiem czerwonym ok. 2 h, lub z Kletna żółtym ok. 1 h. Schronisko może być bazą dla uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej.

Przy budynku znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych. Na Śnieżniku turystyczne przejście graniczne do Czech. W okolicy doskonałe tereny narciarskie. W pobliżu liczne atrakcje krajoznawcze z Jaskinią Niedźwiedzią na czele. Obiekt oferuje całodzienne wyżywienie oraz noclegi w pokojach 2, 4 i wieloosobowych w standardzie turystycznym.


Znajdź obiekt

Szukaj frazy
Kategoria
Park Narodowy

Najnowsze ogłoszenia

  Dotyczy: postępowania ofertowego w sprawie wyłonienia Dzierżawcy schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu prowadzonego w trybie ustawy z dnia23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 2023 r. poz. 1610)   Zarząd spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o.  informuję, że  komisja powołana zarządzeniem prezesa w sprawie wyboru oferty na dzierżawę schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu, po...
Czytaj więcej wOgłoszenia  

Nasi partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies