Perła Zachodu

Nazwa: Gościniec PTTK „Perła Zachodu”
Sudety Zachodnie

Adres: Siedlęcin 1 58-522 Siedlecin
Telefon: 75 752 30 49
http://www.perlazachodu.eu

Obiekt położony jest nad Jeziorem Modrym na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Jezioro powstało po zbudowaniu w latach 1924 – 25 zapory, która spiętrzyła wody rzeki Bóbr na długości ok. 1 km. W 1927 roku, w przewężeniu naprzeciwko okazałej grupy skalnej Wieżyca i Zamczysko, zbudowano drewniane schronisko z wieżą widokową i tarasami.

Obiekt łączy ze znajdującymi się na drugim brzegu skałami lekki mostek wiszący. Skały na prawym brzegu Bobru są dobrymi punktami widokowymi na jezioro i gościniec. Obecnie miejsce to jest ulubionym celem krótkich spacerów i przejażdżek rowerowych mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Możliwy jest także dojazd samochodem i parkowanie.

Gościniec „Perła Zachodu” oferuje znakomite wyżywienie, obsługę różnego rodzaju imprez oraz noclegi w pokojach 2 – osobowych w standardzie turystycznym.

Dojazdy i dojścia:

  • Dojście z Siedlęcina od dworca PKP szlakiem zielonym (ok. 30 - 35 min.). Można dojechać na miejsce samochodem lub autokarem (od strony Siedlęcina)
  • Dojście z Jeleniej Góry od dworca PKS szlakiem żółtym (ok. 1.30 godz.)

Okoliczne atrakcje turystyczno-krajoznawcze:

  • Książęca wieża mieszkalna w Siedlęcinie z XIV wieku z niezwykle cennymi średniowiecznymi malowidłami ściennymi - najstarszymi w Polsce tego typu malowidłami o tematyce świeckiej. 

Znakowane połączenia z okolicznymi schroniskami PTTK: 

  • Dojście do schroniska PTTK "Szwajcarka" szlakiem zielonym - kawałkiem Szlaku Zamków Piastowskich (Gościniec PTTK "Perła Zachodu" - Jelenia Góra - Koziniec - Wojanów - Schronisko PTTK "Szwajcarka") - ok. 5.30 godz..

Znajdź obiekt

Szukaj frazy
Kategoria
Park Narodowy

Najnowsze ogłoszenia

  Dotyczy: postępowania ofertowego w sprawie wyłonienia Dzierżawcy schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu prowadzonego w trybie ustawy z dnia23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 2023 r. poz. 1610)   Zarząd spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o.  informuję, że  komisja powołana zarządzeniem prezesa w sprawie wyboru oferty na dzierżawę schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu, po...
Czytaj więcej wOgłoszenia  

Nasi partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies