„Na Stogu Izerskim ”

Nazwa: Schronisko PTTK „Na Stogu Izerskim ”
Sudety Zachodnie

Adres: 59-980 Świeradów Zdrój
Telefon: 75 752 21 10
http://www.stogizerski.prv.pl

Już w 1888 roku wzniesiono tutaj pierwszą wieżę widokową. Schronisko powstało w roku 1924 z fundacji Schaffgotschów, którzy byli właścicielami okolicznych terenów. Położone jest na wysokości 1060 m n.p.m. w zachodniej części Wysokiego Grzbietu, pod szczytem Stogu Izerskiego (1108 m n.p.m.). Jest najbardziej wysuniętym na zachód schroniskiem po polskiej stronie Sudetów. Sprzed budynku roztacza się rozległa panorama Obniżenia Świeradowa, Grzbietu Kamienickiego i Pogórza Izerskiego. Okoliczne tereny stwarzają doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej.

Przed schroniskiem znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych. Dochodzi tutaj szlak zielony z Czerniawy, a przechodzi czerwony ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby. Dojście do Świeradowa Zdroju zajmuje ok. 2 h. Turystyczne przejście graniczne na Smreku umożliwia zwiedzanie czeskiej części Gór Izerskich.

Obiekt oferuje znakomite wyżywienie, organizację imprez okolicznościowych i wspaniałą atmosferę tworzoną przez obsługę w sali kominkowej. Dysponuje noclegami w pokojach 2, 3 i wieloosobowych w standardzie turystycznym, a dla wymagających gości przygotowano dwa apartamenty z pełnymi węzłami sanitarnymi.   


Znajdź obiekt

Szukaj frazy
Kategoria
Park Narodowy

Najnowsze ogłoszenia

  Dotyczy: postępowania ofertowego w sprawie wyłonienia Dzierżawcy schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu prowadzonego w trybie ustawy z dnia23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 2023 r. poz. 1610)   Zarząd spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o.  informuję, że  komisja powołana zarządzeniem prezesa w sprawie wyboru oferty na dzierżawę schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu, po...
Czytaj więcej wOgłoszenia  

Nasi partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies