„Pod Łabskim Szczytem”

Nazwa: Schronisko PTTK „Pod Łabskim Szczytem”
Sudety Zachodnie (Karkonoski Park Narodowy)

Adres: skr. Pocztowa 167 58-580 Szklarska Poręba
Telefon: 75 752 60 88
http://www.labskiszczyt.pl

Zwane Starą Śląską Budą jest najstarszym schroniskiem w zachodniej części Karkonoszy. Powstało na miejscu budy pasterskiej, jaka istniała tu jeszcze przed 1632 r.. przebudowane w roku 1909 – spłonęło w Wigilię Bożego Narodzenia 1914 r. Wkrótce potem odbudowane, powiększyło się w latach 1937 – 45 o drugi mniejszy budynek. Położone jest na wysokości 1168 m n.p.m. na hali pod Łabskim Szczytem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Sprzed schroniska rozpościera się rozległy widok na Kotlinę Jeleniogórską i Góry Izerskie. Dojście ze Szklarskiej Poręby Górnej żółtym szlakiem zajmuje ok. 2 h. Schronisko stanowi dobrą bazę wypadową dla uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej. Znajdujący się przy budynku węzeł znakowanych szlaków turystycznych daje możliwość zwiedzania całych Zachodnich Karkonoszy.

Hala pod Łabskim Szczytem jest doskonałym terenem narciarskim, ze względu na długo utrzymujący się śnieg i ukształtowanie terenu (tzw. Kocioł Łabskiego). Przy schronisku nartostrada „Bystra”. Obiekt oferuje całodzienne wyżywienie oraz noclegi w pokojach 2, 4 i wieloosobowych w standardzie turystycznym.

 

 


Znajdź obiekt

Szukaj frazy
Kategoria
Park Narodowy

Najnowsze ogłoszenia

  Dotyczy: postępowania ofertowego w sprawie wyłonienia Dzierżawcy schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu prowadzonego w trybie ustawy z dnia23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 2023 r. poz. 1610)   Zarząd spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o.  informuję, że  komisja powołana zarządzeniem prezesa w sprawie wyboru oferty na dzierżawę schroniska PTTK „Samotnia” w Karpaczu, po...
Czytaj więcej wOgłoszenia  

Nasi partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies