„Samotnia”

Nazwa: Schronisko PTTK „Samotnia”
Sudety Zachodnie (Karkonoski Park Narodowy)

Adres: 58-540 Karpacz
Telefon: 75 761 93 76
http://www.samotnia.com.pl

Schronisko powstało przez rozbudowę i przebudowę starej budy pasterskiej, wspominanej już w 1670 roku. Dzisiejszy budynek powstał w końcu XIX w. i był kilkakrotnie remontowany. Obecny wizerunek „Samotnia” zawdzięcza drewnianej elewacji, którą otrzymała w roku 1980. Charakterystyczna jest wieżyczka, na której znajduje się sygnaturka, ogłaszająca alarm w górach. Stylowo urządzone wnętrze stwarza swoisty, niezapomniany urok zwłaszcza w zimowe wieczory. Malownicze położenie i niebanalna architektura schroniska stanowią wdzięczny temat malarski i fotograficzny.

Usytuowane na wysokości 1195 m n.p.m. nad Małym Stawem (12 m. powyżej lustra wody) na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Otoczone jest urwistymi ścianami Kotła Małego Stawu. Ściany kotła są skaliste, bardzo mocno urzeźbione i stanowią dobry teren wspinaczkowy.

Dojście z Karpacza żółtym i niebieskim szlakiem ok. 1 h 30min.. doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. W schronisku znajduje się Szkoła Górska. Obiekt oferuje możliwość całodziennego wyżywienia, organizacji imprez okolicznościowych oraz noclegi w pokojach 2, 3, 4 i wieloosobowych w standardzie turystycznym.

 

 

       


Znajdź obiekt

Szukaj frazy
Kategoria
Park Narodowy

Najnowsze ogłoszenia

Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK sp. z o.o. jest beneficjentem projektu "Dotacja na kapitał obrotowy", w ramach działania 3.4.Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt wspiera Spółkę w zakresie płynności finansowej oraz bieżącej działalności w związku z trudnościami...
Czytaj więcej wOgłoszenia  

Nasi partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies