Schronisko PTTK „Na Śnieżniku”

Śnieżna 37, 57-514 Międzygórze

Położone jest w jednej z najładniejszych partii Sudetów, na wysokości 1218 m n.p.m. na hali pod wierzchołkiem Śnieżnika, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok. 30 min. drogi od schroniska, na szczycie Śnieżnika znajduje się punkt widokowy. Wspaniały widok roztacza się nie tylko na Kotlinę Kłodzką i otaczające ją pasma górskie, ale także znaczną część czeskich Sudetów z kopułą Pradziada (1429 m n.p.m.), a przy dobrej widoczności Karkonoszy ze Śnieżką i dużych połaci Niziny Śląskiej.

Wznoszący się 1425 m. n.p.m. Śnieżnik, to najwyższy szczyt ziemi kłodzkiej i Sudetów Wschodnich, znany głównie z długotrwałej pokrywy śnieżnej. Dojście z Międzygórza szlakiem czerwonym ok. 2 h, lub z Kletna żółtym ok. 1 h. Schronisko może być bazą dla uprawiania górskiej turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej.

Przy budynku znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych. Na Śnieżniku turystyczne przejście graniczne do Czech. W okolicy doskonałe tereny narciarskie. W pobliżu liczne atrakcje krajoznawcze z Jaskinią Niedźwiedzią na czele. Obiekt oferuje całodzienne wyżywienie oraz noclegi w pokojach 2, 4 i wieloosobowych w standardzie turystycznym.